Ücretsiz Kargo&İade&Değişim (2-4 İş Günü) - Kapıda Ödeme Seçeneği

PRENSES OLMA, KAHRAMAN OL

MANİFESTO

Evde oturup prensini bekleme,
Çok oku, çok çalış,
beyaz atını kendin al.
Sonra benzinini, vizeni, tatilini de…
İşte o zaman kimse sana ‘gidemezsin’ diyemez.
Bak Asil’e, kim durabildi önünde?
Onu savaş bile durdurmadı son rotası Nepal’de…
Gülşah henüz 22 yaşında, kırdı gidonu Norveç’e, Üstelik bir avuç para ve kuş kadar İngilizceyle…
Mihrican telefondan ucuza aldığı bir motorla kavuşmadı mı özgürlüğe?
Ya Asiye? Rüzgar terapisi olmasa nasıl dayanırdı her gün dinlediği onca derde?
Zor, imkansız diye tanımladığın ne varsa koy önüne;
Yaşamın bütün olanakları avucunun içinde;
Kolayı seçme, unutma zor olan hep daha eğlenceli.
Boyun eğme, yetinme, bekleme.
İç sesini dinle.
Düş yola.
Önce kendini bul.
Kendi yolunu çiz.
Sonra bak dünya nasıl da önüne serilmiş…  

Tiburon x Süren Bayan koleksiyondan elde edilecek gelirin %25’i yükseköğrenimini  sürdürmek için maddi desteğe ihtiyaç duyan kadınlara bağışlanacaktır.

İLHAM VERENLER:

SÜREN BAYAN
(Mihrican Yurdakul Elbasan)  

İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisans mezunu. 10 yıl Türkiye’nin önde gelen reklam ajansı ve danışmanlık şirketlerinde Pazarlama Stratejisti olarak çalıştıktan sonra kendi danışmanlık şirketini kurdu. Elbasan, 2009 yılında mesleği onu İstanbul’a getirdiğinden beri motosiklet kullanıyor. 2014 yılında hem yol güvenliği hem de içerik üretmek için satın aldığı kask kamerası ona sosyal medyanın kapılarını açtı. Süren Bayan adıyla yayınladığı videolar çokça paylaşılınca, kısa sürede motosikletseverlerin dikkatini çekti.

2017 yılında, Honda CBR650f ile tek başına yurt dışına çıkmanın keyfini deneyimledi. Avrupa'yı turlarken eş zamanlı olarak Youtube'daki Süren Bayan kanalından maceralarını paylaştı. 2018'de artık o bir Süren Anneydi. Anne olunca motoru bırakırsın diyenlere inat, garajında 3 motosikleti var.

Tek amacı motosikletle ilgili ön yargıları bertaraf edip özellikle de kadınları cesaretlendirmek olan Süren Bayan, şimdilerde kızı ile birlikte süreceği rotaları planlıyor. Yeni hedefi 2020 yazında 2,5 yaşındaki kızıyla sınırları aşmak…  

GÜLŞAH MERVE YÜKSEL  

1994 İstanbul doğumlu. Maltepe Üniversitesi Zihin Engelliler Öğretmenliği mezunu.  Özel bir eğitim kurumunda özel çocuklarla çalışmakta… Motosiklet ise hayatına 13 yaşında babasının sevgililer günü hediyesi almasıyla girdi. Lise hediyesi olarak gelen motosikleti, özgürlüğüne giden ilk adımdı.
2015 yılında Yamaha Motor Türkiye ve Koç Finanas sponsorluğu ile Kadın haklarına dikkat çekmek ve kadına şiddete dur demek için Türkiye turu yaptı. 45 gün süren yolculuğunda Karadeniz’den başlayarak tüm Türkiye’yi sınır hattı boyunca çepeçevre gezdi.
2016 yılında -henüz 22 yaşındayken- tek başına 75 gün süren bir Norveç yolculuğu yaptı. 200 cc motosikleti, küçük bir bütçe ve sınırlı yabancı dil bilgisine rağmen kararlı bir kadının neler yapabileceğini gösterdi.
2017’de yaptığı 20 günlük Afrika gezisiyle farklı bir coğrafya deneyimlemenin keyfini sürdü.
2018’de motosikletli kariyerine ilk adımı atarak İngiltere onaylı RoSPA sertifikasını alarak ileri ve güvenli sürüş eğitimi almaya hak kazandı.
Yüksel aynı zamanda Türkiye Motosiklet Federasyonu lisanslı ilk eğitmenlerden biri...
Aktif olarak hem zihin engelliler öğretmenliği yapmaya hem de motosikleti hayatının her anında kullanmaya devam ediyor…

 ASİYE ADIRBELLİ  

Psikoloji lisans eğitimimi tamamladıktan sonra İngiltere’de Psikanaliz üzerine eğitim aldı. Ardından Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı yaptı. Lisansüstü eğitimi boyunca “Bilinç Analizi ve Aldatma Psikolojisi” üzerine çalışmalar yaparak kapsamlı bir tez çalışması sürdürdü. Halen insan ve toplum psikolojisi üzerine ve algı yönetiminin bu alanlar üzerindeki etkilerini inceleyen araştırmalarına devam ediyor.  

Hayatında en çok beslendiği ve keyif aldığı şeylerin başında; onu meraklandıran ve heyecanlandıran şeyleri deneyimlemek, keşfetmek, güzel anılar biriktirmek ve anda kalmak geliyor.  Motosiklete başlayalı sadece iki yıl olmasına rağmen bu özelliklerinden dolayı son bir yılda 50 bin km üzerinde yol yaptı.  

Motosiklet sürmek sadece mekanik bir parçayı hareket ettirip dengede tutmaktan çok daha öte bir şey onun için. İnsanların en unutulmaz anılarının sadece anda kalabildikleri zamanlarda meydana geldiğini gözlemlediğinden beri, yolculuklara farklı bir gözle bakıyor ve motoruyla birlikte pek çok anı biriktirmeyi hedefliyor.

 ASİL ÖZBAY  

1985’te Düzce’de doğdu. Çocukluğunda başlayan sporculuk yaşamına Spor Bilimleri Fakültesinde okuyarak devam etti. Aynı alandaki doktora eğitimine ve akademisyenlik mesleğine devam etmekte. Kendini ekstrem sporlar tutkunu olarak tanımlayan Asil Özbay, 17 yıldır motosiklet kullanmakta.

Okumayı, deneyimlemeyi ve hayatın farklı alanları ile bağ kurmayı seven Asil Özbay için motosiklet, farklılıklara en pratik ve en eğlenceli yollardan ulaşabilme aracı. Adriyatik’ten Atlas Okyanusuna, Sahra Çöllerinden Moğolistan Bozkırlarına uzanan deneyimsel bir yaşam sürecini sürdürmekte.

“Anın İçinde, Rutinin Dışında” yaşam görüşü ile her yıl İstanbul’dan başlayarak farklı kıtalara mücadele ve ilham veren yolculuklar yapmakta. Deneyimlerini “Dikiz Aynamda Dünya” adı ile sosyal medya belgeseli formunda paylaşmaktadır. Tek başına motosikleti ile gerçekleştirmiş olduğu uzun rotalar:
2015: Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Slovenya, Bosna-Hersek, Avusturya, İtalya, Bulgaristan
2016: Yunanistan, İtalya, Fransa, İspanya, Fas
2017: Gürcistan, Rusya , Moğolistan
2018: İran
2019: İran Pakistan, Hindistan, Himalayalar, Nepal

Yolculuk sonralarında ise hikayelerini “İlham Veren Konuşmalar” çatısı altında çeşitli motivasyon ve liderlik toplantılarında paylaşmaktadır.

(KOLEKSİYONUN TASARIMCISI- İllustrator)
SİBEL AÇIKALIN AKGÜN  

1983 yılnda Beyoğlu'nda doğdu, İstanbul'da yaşıyor.  

2008 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin Heykel bölümünde lisans eğitimini tamamladı.
2012 yılında Mimar Sinan Ünivesitesinde aynı dalda Anasanat Yüksek Lisansını tamamladı.  

Heykel ve illüstrasyon dalında sergi ve etkinliklerde yer aldı.
17. Tüyap İstanbul Sanat Fuarı, Arte İstanbul Genç Heykel Sergisi. 9. Rotary Altın Testi Seramik ve 71. Devlet Resim ve Heykel  Yarışması, Gmk 37. Grafik Tasarim Sergisi ödüllendirildiği bazı etkinliklerdendir.
Bir dönem İstanbul'da bir heykel atölyesi açarak serbest çalışmalarını burada sürdürdü.
İllustratör olarak çocuk kitabı resimleme, basılı yayınlar, reklam ve tekstil sektörü olmak üzere birçok marka tanıtımında, sanat etkinlikleri ve gönüllü vakıf çalışmalarında yer aldı.  

Serbest olarak heykel ve illüstrasyon çalışmalarını halen sürdürmektedir.

 

 

 

Süren Bayan

İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisans mezunu.
10 yıl Türkiye’nin önde gelen reklam ajansı ve danışmanlık şirketlerinde Pazarlama Stratejisti olarak çalıştıktan sonra İsim Annesi adıyla kendi şirketini kurdu. Markalara isimlendirme, tasarım ve stratejik danışmanlık hizmeti veriyor.
Elbasan, 2009 yılında mesleği onu İstanbul’a getirdiğinden beri motosiklet kullanıyor. 2014 yılında hem yol güvenliği hem de içerik üretmek için satın aldığı bir kask kamerası ona sosyal medyanın kapılarını açtı. Süren Bayan adıyla yayınladığı videolar çokça paylaşılınca, kısa sürede motosikletseverlerin dikkatini çekti.

2017 yılında, Honda CBR650f ile tek başına yurt dışına çıkmanın keyfini deneyimledi. Avrupa'yı turlarken eş zamanlı olarak Youtube'daki Süren Bayan kanalından maceralarını paylaştı. 2018'de artık o bir Süren Anneydi.
Anne olunca motoru bırakırsın diyenlere inat, garajında 3 motosikleti var.

Tek amacı motosikletle ilgili ön yargıları bertaraf edip özellikle de kadınları cesaretlendirmek olan Süren Bayan, şimdilerde kızı ile birlikte süreceği rotaları planlıyor. Yeni hedefi 2020 yazında 2,5 yaşındaki kızıyla sınırları aşmak…